Informacje
 
   
 
Foto
W czwartek 30.11.2017 r.  o godz. 19:30
wystąpią w Dworku Artystycznym
Paulina Lenda oraz Piotr Kozub w projekcie:

Acoustic Tribute to Grunge

Zapraszamy na muzyczną ucztę z numerami mistrzów gatunku grunge!

Nirvana, Soundgarden, Alice in Chains, Temple of the Dog czy Pearl Jam to jedne z kluczowych formacji, których muzykę usłyszymy tego wieczoru i których ducha będziemy mogli poczuć, przenosząc się na moment do Seattle!

"Smells Like Teen Spirit", "Come As You Are", "Fell On Black Days", "Nutshell", "Call Me A Dog", "Black", "Would", "State Of Love And Trust" oraz inne hity w akustycznych aranżacjach zagrają dla państwa: wokalistka Paulina Lenda i gitarzysta Piotr Kozub, którzy tworzą parę na scenie oraz w życiu prywatnym.

Bilety:

20zł (przedsprzedaż)
25zł (w dzień koncertu)

Paulina Lenda - wokalistka, autorka tekstów i muzyki.
Muzycznie w projektach solowych bardzo dużo czerpie z akustyki. W 2014r. odbyła się premiera Jej debiutanckiej, akustycznej płyty „Wolf Girl”. W 2016r. odbyła się premiera płyty „Intro”, niedziałającego już zespołu Paulina Lenda & Kruki, którego brudne rock-grunge'owe brzmienia odbiegały od solowych poczynań Pauliny. Obecnie wokalistka pracuje i skupiła się nad solowym projektem elektronicznym, oraz nad zespołem, który współtworzy ze swoim partnerem, gitarzystą Piotrem Kozubem.

Piotr Kozub - gitarzysta, wokalista, autor tekstów i muzyki.
Muzyczną drogę rozpoczął dzięki swojemu tacie, także muzykowi.
W swojej muzyce zawiera elementy bluesa, folku oraz muzyki etnicznej. Wraz z bluesowym duetem Manfredi & Johnson wydał w roku 2017 debiutancką płytę “Bright and Brave”.

Do obejrzenie wykonawcy gatunku Grunge:
Do obejrzenia i posłuchania Paulina Lenda:
 Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.

Do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle” zalicza się zespoły Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains oraz Soundgarden.

Grunge zazwyczaj charakteryzuje się „brudnym” brzmieniem gitar. Grunge prezentuje zazwyczaj charakteryzujące się surowym punkowym brzmieniem melodie, oraz ponury nastrój, wyrażany w warstwach lirycznych. Ponadto grunge charakteryzuje się dość ponurym nastrojem oraz przekazem tekstowym, często naładowanym złością, frustracją, goryczą i ostrą negacją rzeczywistości. Charakterystyczne dla tego stylu są też klimaty autodestrukcji i nienawiści do samego siebie. Skłonności te są czasami wyrażane w tekstach i muzyce pełnej agresji, buntu i ostrych brzmień, czasem wręcz przeciwnie w formie powolnych, naładowanych rezygnacją i zniechęceniem ballad „psychodelicznych”. Często występują tu też teksty pełne gryzącej ironii i autoironii, nierzadko połączone z rozmaitymi eksperymentami formalnymi, ale zawsze czynionymi wyłącznie za pomocą „standardowych” instrumentów rockowych. Często taki tok myślenia oraz postępowanie prezentuje tzw. Generacja X. Krytyk muzyczny Simon Reynolds stwierdził w roku 1992, że „nie jest to uczucie, które w kulturze się wypaliło, dzieci są w w depresji w obawie o przyszłość”.

Koncerty były znane jako proste, prezentujące wysoki poziom energii występ. Zespoły odrzuciły wysokobudżetowe prezentacje takie jak stosowanie złożonych tablic świetlnych, wybuchy pirotechniczne, i inne efekty wizualne, tak charakterystyczne dla wielu gatunków.

Strony internetowe artystów:
Organizatorzy koncertu:

Sponsorzy koncertu:

Partnerzy medialni:

 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl