Informacje
 
   
 
Foto
Roczek Dworka po remoncie

W dniu 05.07.2014 godz.18.00 zaczęliśmy zabawę z okazji rocznicy działalności Dworka po remoncie.
Działający od 18 lat "Dworek Artystyczny Tadeusza Pabisiaka" jest najdłużej funkcjonującym w Opolu Klubem Muzycznym.Znajdujemy się w zabytkowym budynku w Centrum Opola.

Przygodę z Dworkiem zaczęliśmy w 2012 roku, w czasie remontu kapitalnego, który prowadził właściciel nieruchomości.znany opolski muzyk, gitarzysta Tadeusz Pabisiak. Remont kapitalny trwał 22 miesiące i obejmował m.in. wymianę starego dachu oraz izolację pionową fundamentów, a także odnowienie okien i drzwi, dobudowę schodów wewnątrz, adaptację piętra.

Po podpisaniu wstępnej umowę najmu i dołączyliśmy do remontu. Część pomieszczeń przebudowaliśmy i zaadoptowaliśmy w na małą, ale funkcjonalną i nowoczesną kuchnię. Wydzieliliśmy jedno z pomieszczeń na palarnię. Zaopatrzyliśmy budynek w drzwi wewnętrzne oraz w nowe „kibelki”, wentylację, oświetlenie, a także odnowiliśmy podłogę na parterze oraz ściany. Cały bar po wypiaskowaniu, oświetliliśmy szklanymi półkami. Zabytkowa klatka schodowa na podstawie pomysłu pana Tadeusza została odgrodzona przez nas od piętra pancerną szybą, pod którą urządziliśmy małą wystawkę antyków. To tylko niektóre prace, które towarzyszyły nam w czasie remontu.

W międzyczasie został przez nas wysprzątany, odnowiony i wyposażony w stoliki i krzesełka ogródek zewnętrzny,
nad którym góruje Reklama naszego lokalu. Część stolików na ogródku zrobionych jest ze starych maszyn do szycia będących własnością pana Tadeusza. Całość wieńczy Aleja Gwiazd, którą opiekuje się Pan Tadeusz Pabisiak ( w tym roku zainstalował efektowne oświetlenie alei). Dotychczas w Opolskiej Alei Gwiazd odciski swoich dłoni złożyli m.in. Ewa Bem, Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski,Michał Bajor i Doda, Skaldowie ( tuż przed otwarciem lokalu 15 czerwca 2013r.) oraz w tym roku zespół Piersi.

Po podpisaniu umowy najmu obiektu oraz po wyposażeniu wnętrz w meble, nagłośnienie, a kuchnię w niezbędne urządzenia i naczynia otworzyliśmy lokal 5 lipca 2013r. Nowy etap działalności Dworku Artystycznego w Opolu rozpoczęli koncertem Wieczór z Muzyka Flamenco, Borja Soto - hiszpański śpiewak flamenco oraz gitarzysta Damian Kowaliński, Polak, który kilka lat spędził w Hiszpanii  studiując tę muzykę wywodzącą się z folkloru andaluzyjskich Cyganów.

W Dworku właścicielka lokalu serwuje czeskie lane piwo Staropramen i Holba oraz polskie lane piwo Zamkowe.
Proponuje również smaczne dania regionalne oraz napoje orzeźwiające. Dworek oferuje dobry klimat jaki współtworzą stare mury budynku, ciekawe umeblowanie oraz muzyka, której posłuchacie I pooglądacie na telebimach.

Systematycznie organizowane są tu koncerty oraz wieczorki z Karaoke.
Występowali u nas Con Fusion, Zoja Słobodian, Damian Kowaliński, Borja Soto, którym to koncertom patronował panTadeusz. Pabisiak (jako firma Hit International, która ma swoje Biuro  w Dworku).
W Dworku mogliście posłuchać również recitalu pana Tadeusza Pabisiaka.

Pod naszym patronatem występowali: What a beautiful dis aster, Kaduceus Tomek Sawicki i Kazimierz"Kazek" Humeniuk, Agnieszka Stawowy, Karolina Porzezińska, Grzegorz Grunwald, Marek Sołtysiak, Alyson Vane, Moonshiners , Mist, Clumsy, Warlocks, Mirash., Alicja Sękowska, Misscore, Paulina Lenda, Wilda.
 
Urodziny Dworka zorganizowane przez Z.U.H. DWOREK Beata Rzepiela

Galeria zdjęć >>>
Film z imprezy >>>
 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl