Informacje
 
   
 
Foto
Foto
Ze względu na sytuację z COVID-19
koncert zostaje przełożony na 11.06.2020 r.
Wszystkie zakupione bilety są ważne. Jeżeli zakupiliście bilet i nie możecie uczestniczyć w koncercie w dniu 11.06.2020 r. dokonamy zwrotu pieniędzy za bilet. Zwrotu za bilet na www.kupbilet.pl dokonuje portal kupbilet.pl

W czwartek 11.06.2020 r. o godz. 19:30 wystąpi w Dworku Artystycznym
Mike Russell
 
Bilety 30 zł przedsprzedaż  / 40 zł w dniu koncertu.
 
Bilety do nabycia na stronie: 
https://www.kupbilet.pl  lub w Dworku Artystycznym w Opolu
 
MIKE RUSSELL
urodził się w 1952 roku w Waszyngtonie. W bardzo młodym wieku rozpoczął studia na gitarze klasycznej i flamenco. Karierę zawodową rozpoczął w latach 60. Pisał i komponował piosenki. Pracował w studio Columbia Records, jako gitarzysta i kompozytor.
W roku 1970 jego kompozycja "Black Woman" nagrana przez Glorię Taylor, została nominowana do nagrody Grammy. Zapoczątkowało to tournee po Stanach Zjednoczonych. W roku 1972 założył w Waszyngtonie grupę grającą Jazz-Rock : „Water Forest”.
Po przeprowadzce do Berlina w 1989 roku, występował z Eddy Harris, Billy Bang i z wielu innymi. Założył grupę Black Heritage Orchestra z wokalistą Mfa Kera. Występował na „Guinness Festiwal” w Afryce Południowej. Został również zaproszony do organizacji specjalnych warsztatów na „George Washington University Jazz Department”. W Polsce liczy tysiące fanów.
Dzięki jego fantastycznych umiejętności Mike był zaproszony do występu z "Original Michael Jackson” w „Immortal Tour" na świąteczny koncert, gdzie grał z Greg Phillinganes, Jonathan Moffet i Mike Phillips. Ma swój regularny show w Quasimodo w Berlinie.
 
Do posłuchania i obejrzenia:
 

 

Strony internetowe wykonawcy:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
Partnerzy:
 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl