Informacje
 
   
 
Foto
W czwartek 05.04.2018 r.  o godz. 20:00
wystąpił w Dworku Artystycznym:
Manfredi & Johnson


Skład zespołu:
  • Piotr „Johnson” Kozub – wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor.
  • Mieszko „Manfredi” Służewski – harmonijkarz, aranżer

Manfredi &Johnson to niecodzienne połączenie brudnego bluesa z Delty oraz nowatorskiego spojrzenia na dźwięki. W swojej muzyce duet przenosi słuchaczy prosto z pola bawełny na brudne ulice Chicago. Niepowtarzalna energia na koncertach, oryginalne kompozycje niepozbawione twórczych improwizacji. Aranżacje zaskakujące publiczność oraz samych twórców.

Poznali się w roku 2011 przy okazji Rawa Blues Festiwalu. W roku 2014 spotkali się po raz drugi i postanowili poświęcić się temu, co lubią robić najbardziej. W 2014 roku zadebiutowali na festiwalu Blues nad Bobrem zdobywając nagrodę za
najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy.

Po blisko trzech latach wspólnego grania, wydali swoją debiutancką płytę zatytułowaną „Bright and Brave”, która miała premierę w kwietniu 2017 roku.
Na krążku znajduje się dziesięć utworów, w tym osiem własnych kompozycji, jeden cover i jeden standard w nietypowej aranżacji. Całość utrzymana w klimatach akustycznych, około-bluesowych, jednak dalekich od typowego rozumienia tego gatunku. Mieszanka klimatów z delty Missisipi, więziennego bluesa, brzmień prosto z Chicago z odrobiną cygańskiego jazzu z Francji. To wszystko w charakterystycznym dla wrocławskiego duetu stylu.

 

 

Nadchodzące pięć koncertów to ich ostatnie występy na żywo jako Manfredi &Johnson, stąd też najbliższa trasa, to swego rodzaju ukłon w stronę publiczności oraz podziękowanie za obecność i wsparcie przez ich ostatnie cztery lata muzycznej drogi.

 
Do obejrzenia:
Do posłuchania:
Strona internetowa zespołu:
Organizatorzy koncertu:
Sponsorzy koncertu:
Partnerzy medialni:
 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl