Informacje
 
   
 
Foto
 
W czwartek 16.11.2017 r.  o godz. 20:00 wystąpił w Dworku Artystycznym zespół
KSW 4 Blues
.


Organizatorzy
Fundacja BluesOpole oraz  Dworek Artystyczny.

Skład zespołu:

  • Rafał Chirowski - vocal, gitara
  • Tomasz Sroka - instrumenty perkusyjne
  • Krzysztof Wydro - harmonijka ustna, gitara, flet
 
Rafał Chirowski - gliwiczanin, z wykształcenia i zawodu DJ oraz prezenter radiowy. Aktualnie można go usłyszeć w radiu CCM.
Muzykuje w sposób, w jaki czynili to dawni amerykańscy pieśniarze - z gitarą pod pachą odwiedza różne miejsca, często spontanicznie dołączając do spotkanych przypadkowo muzyków.
Kompozycje, których stylistyka mocno osadzona jest w muzyce południa Stanów Zjednoczonych, są prostymi i nierzadko bardzo osobistymi tekstami autorstwa samego artysty.

Tomasz Sroka – muzyk, perkusista. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął w 2002 roku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Nauka w klasie Henryka Kierskiego dała mu solidne podstawy do dalszego rozwoju swojego talentu. Porusza się w wielu gatunkach muzycznych od Rocka po Jazz pozostając otwartym na nowoczesne gatunki muzyczne. Brał udział w warsztatach i kursach prowadzonych m.in. przez Bernarda Maselego, Cezarego Konrada, Nippy’ego Noya. W swojej twórczości stawia przede wszystkim na otwartość oraz autentyczność.

Krzysztof Wydro - człowiek grający na harmonijce zwany dalej harmonijkarzem ;) Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej ucząc się gry na gitarze klasycznej. Gra na gitarze slide oraz flecie prostym. W październiku 2015 zagrał gościnnie w Teatrze Nowym w Zabrzu z zespołem Highway. Z tego wydarzenia zespół wydał płytę "Śląski Blues - koncert". Wyróżniony w konkursie SOLO ŻYCIA 2016. Nominowany w kategorii Kultura do nagrody "Muzy 2016" - nagrody Prezydenta Bytomia. Współzałożyciel formacji - KSW 4 BLUES, która w kwietniu 2016 roku wydała płytę pn. "KUNDEL". W 2017 roku ukazała się druga płyta KSW 4 BLUES "Żyć albo Rzyć"Popularyzator bluesa - Pomysłodawca i współorganizator festiwalu BLUES BANA Bytomski Tramwaj Bluesowy, który jeździ już od 2013 roku.

Do obejrzenia: Grupa przedstawia własne kompozycje śpiewane po Polsku, gdzie poetyckie teksty splatają się w opowieść
o życiu, miłości i kobietach. Utwory zespołu można określić jako szeroko pojętą ambitną muzykę bluesową.
 
Do głównych osiągnięć grupy zaliczają się przede wszystkim:
- Nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016”
- Wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku"
- Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues
- wysokie pozycje w kategoriach Debiut roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej.

Wydali własnym nakładem dwie płyty "Kundel" 2016  oraz "ŻYĆ ALBO RZYĆ" 2017, obie zyskały bardzo pochlebne recenzje. Kwartalnik Twój Blues w numerze lato 2017 zamieścił obszerny wywiad z nimi oraz dołączył specjalną płytę "Rarytasy" dostępną tylko dla prenumeratorów.

Grali na festiwalach w kraju i za granicą :
  • Blues na Siewierskim Zamku
  • Olsztyńskie Noce Bluesowe,
  • Las&Woda i Blues
  • Białostocka Jesień z bluesem,
  • Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa,
  • Whisky & Fazole (Czechy)

Strona internetowa artystów:
Organizatorzy koncertu:
 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl