Informacje
 
   
 
Foto
W czwartek 21.09.2017 r.  o godz.20:00 wystąpił w Dworku Artystycznym zespół
Pokój Numer 3
oraz  Bluźnierca

Organizatorzy
Fundacja BluesOpole oraz  Dworek Artystyczny.

Skład zespołu:
  • Jakub Andrzejewski - śpiew, gitary
  • Michał Kielak - harmonijka ustna
  • Krzysztof Ratke - gitara basowa
  • Bartek Andrzejewski - perkusja, śpiew
Pokój Numer 3 powstał w 2015 roku w Bydgoszczy. Zespół tworzą młodzi muzycy, którzy są zafascynowani bluesem i rockiem. W ich twórczości przeważają właśnie te gatunki ale można też doszukać się wpływów muzyki amerykańskiego południa i country. Liderem zespołu jest Kuba Andrzejewski, utalentowany młody gitarzysta, a także kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów Pokoju Numer 3. Kuba jest laureatem wielu nagród jako instrumentalista oraz bywa często zapraszany do udziału w koncertach innych zespołów. W 2016 roku szeregi zespołu zasilił Michał Kielak, czołowy polski harmonijkarz,
doświadczony artysta o ukształtowanym już stylu, który wspomaga rozwój zespołu. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Razem tworzą wybuchową mieszankę porządnego rocka, wzmocnioną o mięsitą bluesową harmonijkę.

W październiku 2016 roku, ukazała się debiutancka płyta zespołu. Gościnnie zagrało na niej wielu znakomitych artystów (m.in. Bartek Szopiński, Sebastian Riedel, John Clifton, Jarek Gajewski).Zespół ma już za sobą występy na wielu znaczących festiwalach (Rawa Blues, Blues Express, KATAR).

Galeria zdjęć >>>
Galeria zdjęć - koncert w Dworku 2016  >>>


Do posłuchania >>>


Do obejrzenia:
 


Strony internetowe artystów:
Zespół Bluźnierca istnieje od lipca 2015 roku a w jego skład wchodzą głownie opolscy studenci. Gramy przede wszystkim muzykę autorską z polskimi tekstami i czerpiemy inspiracje z rock`n`rollowych brzmień lat 60, 70 i 80-tych, choć nie brakuje u nas również wpływu nowoczesności i bujających rytmów. 
Na wiosnę 2017 roku zespół został zaproszony do występów na żywo w TVP3 Opole oraz Radiu Opole podczas audycji "Dobre Granie".Aktualnie jesteśmy w trakcie nagrywania swojej debiutanckiej płyty długo-grającej.

Skład zespołu:
  • Mieszko Smoliński - wokalista,
  • Michał Skrzypecki - gitarzysta,
  • Jakub Kamiński - gitarzysta basowy, tekściarz oraz wokalista wspierający
  • Paweł Pawłowski - perkusista
  • Dawid Mateja - akustyk
Strona internetowa artystów: Do obejrzenia:


Organizatorzy koncertu:

Sponsorzy koncertu:

Partnerzy medialni:

 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl