Informacje
 
   
 
Foto
"Bluesowe inspiracje Opolszczyzny" - Warsztat Instrumentalny i Koncert z zespołem Easy Rider.

Fundacja BluesOpole oraz  Dworek Artystyczny zorganizowały w czwartek 08.06.2017 r.
warsztaty  instrumentalne oraz koncert
kultowego i legendarnego zespołu Easy Rider.

Wstęp wolny.
Warsztaty poprowadzą muzycy zespołu. Zapraszamy - przyjdźcie  z instrumentami !!!

Skład zespołu:
  • Andrzej Wodziński (gitara, wokal),
  • Jarosław Wodziński (perkusja),
  • Jacek Gazda (bas)
Galeria zdjęć >>>

Do obejrzenia:
 


Pierwsze występy to m.in. udział w I OPMMG w Jarocinie i występy po wrocławskich klubach. W październiku do zespołu dołączył skrzypek Cezary Czternastek. Już w 1981 roku zespół stał się objawieniem I Rawa Blues. Na krótko do zespołu dołączył basista Zdzisław Noworol.

Grupa grała w koncercie Muzyka Młodej Generacji podczas Pop Session '81 w Sopocie. W roku 1981 nastąpiły zmiany w zespole: Lewowickiego zastąpił Edmund Stasiak (póź.Lady Pank), Noworola zastąpił Marek Błaszczyk. W takim składzie zagrali w Białymstoku na Jesieni z Bluesem '81 i wzięli udział w filmie "Koncert" w reżyserii Andrzeja Tarkowskiego.
W roku 1982 grupa podróżowała z zespołem Cross (Krzysztof Cugowski), z zespołem Tadeusza Nalepy oraz z grupą Budgie. W roku 1983 nastąpiła kolejna zmiana basistą został Gustaw Szepke. Od zespołu odłączył się C.Czternastek. W listopadzie 1984 do zespołu dołączył Jacek Gazda, który osiadł na stałe w zespole. W roku 1988 zespół nagrał pierwszą swoją płytę Ridin' Easy.

Druga płyta Travellin' Band została nagrana w marcu 1992. W 2006 roku firma Muzant wydała reedycję pierwszego albumu wzbogaconą materiałem z koncertu w Teatrze STU. W 2008 roku miała swoją premierę płyta koncertowa "Live in Myszków". Krążek zawiera standardy muzyki bluesowej w wykonaniu tego legendarnego tria. 4 maja 2013 roku zespół EASY RIDER został zaproszony do Sławy, gdzie na Alei Gwiazd Bluesa odkryto Gwiazdę zespołu Easy Rider. Zapraszają Andrzej Wodziński, Jarosław Wodziński i Jacek Gazda.

Do posłuchania >>>

Strony internetowe artystów:
Organizatorzy koncertu:

Sponsorzy koncertu:

Partnerzy medialni:

Projekt współfinansowany  ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego.

 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl