Informacje
 
   
 
Foto
26 kwietnia 2017 r. na scenie Dworka Artystycznego wystąpiło niezwykłe trio:
Riedel, Kielak, Andrzejewski.

Usłyszeliśmy charyzmatycznego Sebastiana Riedla (Cree) śpiewającego numery autorskie oraz kilka kultowych piosenek taty Ryśka. Na harmonijce zagrał absolutny mistrz dobierania współpracowników do zespołu  - Michał Kielak (Kasa Chorych, Czarny Pies, Pokój Nr 3), a na gitarze solowej młody, ale bardzo utalentowany Kuba Andrzejewski (Pokój Numer 3).

To był jeden z najbardziej niezwykłych koncertów zrealizowanych przez fundację BluesOpole w Dworku Artystycznym. Publiczność szalała, zespół bisował dwukrotnie... wieczór nie chciał się skończyć.

Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za udział w tym wydarzeniu.

Skład:

  • Sebastian Riedel - śpiew, gitara akustyczna
  • Michał Kielak - harmonijka ustna
  • Jakub Andrzejewski – gitara akustyczna, śpiew
Galeria zdjęć >>>

Sebastian Riedel i Michał Kielak, to okazjonalny duet dwóch osobowości scenicznych. Charakterystyczny głos Sebastiana w połączeniu z brzmieniem gitary akustycznej i z wirtuozerską grą Michała na harmonijce, tworzą niesamowity klimat podczas każdego koncertu. Na repertuar duetu, składają się autorskie kompozycje Sebastiana jak i kompozycje jego ojca Ryszarda, legendarnego, zmarłego w 1994 roku lidera grupy Dżem. Każdy z koncertów jest jedną wielką niespodzianką, ponieważ  muzycy są znani z chęci do improwizowania i włączaniu nowych utworów do repertuaru.

Sebastian Riedel od roku 1993 jest liderem grupy Cree. Jest uznawany za jednego z najlepszych wokalistów i gitarzystów w naszym kraju. Michał Kielak należy go grona najlepszych harmonijkarzy w Polsce. Koncertuje z wieloma zespołami. Jednak, macierzystym zespołem Michała jest legendarna Kasa Chorych. Obaj muzycy, byli wielokrotnie nagradzani przez krajową branżę muzyczną. Od jakiegoś czasu duet wspomaga Jakub Andrzejewski. Młody gitarzysta, lider formacji Pokój Numer 3.

Do posłuchania i obejrzenia:Strony internetowe muzyków:
Organizatorzy koncertu:

Sponsorzy koncertu:

Partnerzy medialni:

 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl